Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prekursory materiałów wybuchowych


Do pobrania

Oświadczenie

UWAGA! Wypełnione oświadczenie należy dołączyć do produktu w koszyku!

Rozporządzenia

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY <UE) 2019/1148 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie wprowadzania  do  obroni  i stosowania   prekursorów  materiałów wybuchowych, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1907/2006 i uchylające rozporządzenie (UE) nr 98/201J (Tekst mający znaczenie dla tOG)

Nowe obowiązki Klientów wynikające z używania środków chemicznych zawierających tzw. prekursory materiałów wybuchowych. Unia Europejska od ponad 10 lat reguluje dostęp do chemikaliów, które mogą być używane do produkcji materiałów wybuchowych w warunkach domowych. Ataki w Paryżu w listopadzie 2015 r. i w Brukseli w marcu 2016 r. uwydatniły potrzebę ulepszenia narzędzi do walki z Terroryzmem, a w szczególności walki z materiałami wybuchowymi wytwarzanymi w warunkach domowych. Częste użycie improwizowanych materiałów wybuchowych podczas ataków terrorystycznych w Unii Europejskiej i poza nią miało wpływ na sposób postrzegania tych łatwo dostępnych substancji chemicznych.

Prekursory materiałów wybuchowych

Uważa się, że substancje tego typu wymagają ściślejszej kontroli, używanie ich do legalnych celów wymaga zezwolenia. Zapobiega to nadużyciom w kontekście poważnych przestępstw, terroryzmu i wojny. Prekursory materiałów wybuchowych są definiowane przez Unię Europejską jako "substancje chemiczne, które mogą być wykorzystywane do celów zgodnych z prawem, ale mogą być również wykorzystywane w sposób niewłaściwy do wytwarzania materiałów wybuchowych domowej roboty". Dostawcy, producenci środków do mycia i dezynfekcji, dostarczają produkty zawierające określone substancje (nadtlenek wodoru, kwas siarkowy lub kwas azotowy) w określonych stężeniach, które są klasyfikowane właśnie jako prekursory materiałów wybuchowych, uważane za główne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludności i infrastruktury.

Lista preparatów to:

  1. Mediclean 160 Gres
  2. Mediclean 260 Fugue
  3. Mediclean 315 Power
  4. Mediclean 580 Lime

Konsekwencje dla Klientów

Zanim dostawa będzie mogła się odbyć, upoważniony przedstawiciel będzie musiał podpisać oświadczenie zawierające:

  • Rodzaj działalności, pełną nazwę firmy, numer rejestrowy przedsiębiorstwa,
  • Zamierzone zastosowanie
  • Numer dowodu tożsamości (lub paszportu) osoby upoważnionej do reprezentacji firmy.

Najczęściej zadawane pytania

Co to są prekursory materiałów wybuchowych?
Prekursory materiałów wybuchowych to substancje chemiczne, które stosunkowo łatwo można przekształcić w materiał wybuchowy, np. poprzez mieszanie lub łączenie z innymi substancjami, lub poprzez prostą obróbkę chemiczną.

Skąd mam wiedzieć czy kupowany przeze mnie produkt jest objęty tym rozporządzeniem?

Nabywcy (obecni i potencjalni) produktów, których dotyczy rozporządzenie zostaną powiadomieni przez MEDISEPT i poproszeni o wypełnienie odpowiedniego oświadczenia.

Czy pojedyncze oświadczenie obejmuje wszystkie zakłady i jego filie, które są częścią międzynarodowej firmy?

Jest to uzależnione od struktury prawnej firmy oraz tego czy osoba podpisująca oświadczenie ma uprawnienia do reprezentowania oddziałów.

W jaki sposób dane sygnatariusza są wykorzystywane przez MEDISEPT?

MEDISEPT ma prawny obowiązek gromadzenia wymaganych danych. Dane osobowe będą przechowywane zgodnie z rozporządzeniem, z RODO oraz innymi powiązanymi wymogami ochrony danych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 208 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-19
Ekspresowa obsługa
2024-02-04
Bardzo szybka obsługa
pixel